Pravidla bezpečného opalování

1. Před opalováním odstraňte z pokožky make-up, parfémy a veškeré šperky. V našich provozovnách jsou k dispozici kosmetické přípravky k odlíčení

2. Před opalováním případně i po opalování je vhodné použít solární kosmetiku, která posiluje a udržuje účinky opalování a současně vhodně pečuje o pokožku a zabraňuje jejímu vysoušení a předčasnému stárnutí.Solární kosmetika je speciálně vyvíjena právě pro opalování v soláriích a nelze ji v žádném případě nahradit kosmetikou pro opalování na slunci. Minimálně proto, že její účel je opačný.

3. Během opalování není vhodné ležet nehybně, neprokrvená místa v okolí lopatek a na pozadí by se neopálila. Z tohoto důvodu je i vhodné kombinovat Horizontální a Vertikální solárium.

4. Při opalování v soláriu je nutné chránit si oči pomocí speciálních ochranných brýlí, které si v našich provozovnách si je můžete zdarma zapůjčit(pečlivě desinfikujeme) nebo zakoupit. Zavřená víčka Vaše oči dostatečně neochrání a může dojít k poškození sítnice oka.

5. Délka opalování, vhodný typ solária a počet návštěv závisí na fototypu vaší pleti.. Dodržujte prosím doporučení zkušeného, odborně proškoleného personálu.

6. Neopalujte se ve stejný den v soláriu i na slunci. Dodržujte min. 24 hodinový odstup mezi sluněním.

7. Před návštěvou solária nikdy nekonzumujte alkoholické nápoje, vyhněte se tak nebezpečí zkolabování. V případě nevolnosti ukončete opalování tlačítkem STOP, opusťte kabinu a informujte personál.

8. V případě užívání léků si před opalováním přečtěte přílohu k balení nebo se informujte u lékaře.

9. Pokud Vaše pokožka po návštěvě solária negativně reaguje (zarudnutí, svědění, pálení) informujte o tom personál provozovny. S další návštěvou počkejte do odeznění obtíží, případně zkraťte, neprodlužujte dobu opalování po poradě s personálem v provozovně.

10. Nepřehánějte opalování, opalujte se s rozumem. Tak zní nejdůležitější pravidlo. Raději přijďte víckrát na kratší dobu. Absolvujte maximálně jednu sluneční lázeň denně. Maximálně deset slunečních lázní během dvou až tří týdnů. V následné době pak stačí jedna až dvě sluneční lázně za týden, aby se udrželo dosažené hnědé zbarvení. Držte se doporučených dob opalování pro daný typ kůže. Za přiměřené se považuje 50 ozařování za rok.

11. Solárium není vhodné pro lidi s těmito příznaky:

  • Vaše pleť vykazuje více než 50 pigmentových skvrn (mateřské znaménka).
  • Vaše pleť má sklon k tvoření pih nebo skvrn při opalování.
  • Pokud máte opar
  • Pokud jste prošly rakovinovým onemocněním kůže.
  • Pokud jste fototyp I.
  • Pokud jste nedovršily stáří 15 let.

Vážení zákazníci,

dbejte prosím našich rad a doporučení, která jsou pouze ve Vašem zájmu. Jistě jste si všimli, že se Vás snažíme informovat dostatečně, srozumitelně a přesně. Chceme, abyste si během pobytu u nás odpočinuli a vyzkoušeli blahodárné a příjemné účinky našeho solária.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, ptejte se personálu.