Fototyp pleti

Foto typ 1 – velmi citlivá
Po oslunění pokožka vždy zčervená (pokožka obvykle zakrytá oděvem). Pokožka zrudne, velmi snadno a velmi rychle se spálí. Osoby tohoto foto typu mívají pihy a světlou kůži, která nepigmentuje, vlasy světlé nebo rezavé.

Foto typ 2 - citlivá
Pokožka se po oslunění opálí do červena a slabě pigmentuje. Osoby tohoto foto typu mívají světlou pokožku, snadno se spálí a obvykle světlé vlasy i když nejsou řídké ani vlasy tmavší.

Foto typ 3 - normální
Pokožka po oslunění pigmentuje slabě snědě někdy do červena. Osoby tohoto fototypu mívají hnědé i tmavší vlasy, světlou pokožku a zřídka se spálí .

Fototyp 4 - odolná
Osoby tohoto foto typu se po oslunění nespálí. Pokožka velmi dobře pigmentuje, mívají snědou barvu i v zimním období bez slunečního svitu. Osoby čtvrtého foto typu mívají tmavohnědé a černé vlasy.

 

Po první návštěvě solária počkejte 48 hodin, abyste poznali, jak vaše pokožka reaguje na opalování v soláriu. Mezi dalšími expozicemi v soláriu dodržujte minimální časový odstup 24 hodin. Opalovací proces probíhá až 24 hodin po ukončení opalování v soláriu.